تجربه یک فرد استفاده کننده از سمعک Atlas

 

من اخیراً یک سمعک اطلس خریده ام ، تا آن زمان من نمی دانستم که چه انتظاراتی باید از سمعکم داشته باشم. از چند ماه قبل یک سمعک ارزان قیمت را امتحان کردم که همه صداها را یکسان افزایش می داد و سر و صداها را هم تقویت می کرد. که البته بعد از مدت کوتاهی برایم غیرقابل تحمل و آزار دهنده بود. ادیولوژیست ها به من پیشنهاد کردند که چنین سمعک هایی و یا حتی سمعک هایی که به درستی تنظیم شوند می توانند به سیستم شنوایی من آسیب برسانند. افت شنوایی من از گوش چپم آغاز شد و در ابتدا چندان زیاد نبود. اما درظرف 30 سال گذشته به تدریج بدتر شد و من متوجه اختلاف شنوایی بین گوش هایم شدم . این احساس در محیط هایی مثل رستوران یا میهمانی بیشتر بود. حتی در محیطهای آرام و بی سر و صدا اکثر صداها را متوجه نمی شدم. در سال 2000 به یک ادیولوژیست مراجعه کردم او به من گفت که شنوایی من آنقدرها ضعیف نیست که به سمعک دیجیتال نیاز داشته باشم .

او سمعک را برای من یک وسیله گران قیمتی توجیه کرد و اذعان کرد که من به عنوان یک تکنسین کامپیوتر چندان به آن نیازی ندارم .

ولی من همچنان در محل کار و همینطور در محیط خانه مشکل داشتم اگر همسرم در اتاق دیگری بود فقط وقتی داد می زد صدایش را می شنیدم و تنها به اصرار او بود که مجدداً برای ارزیابی شنوایی مراجعه کردم. ادیولوژیست من بار دیگر به من یادآوری کرد که مشکل شنوایی من آنقدر حاد نیست ولی به من توصیه کرد که به طور آزمایشی سمعک Atlas را امتحان کنم . از زمانی که Atlas را امتحان کردم

تغییر در کیفیت صدا برایم باور کردنی نبود. بلافاصله با آن سازگار شدم . در حال حاضر احساس می کنم که شنوایی ام حالت متعادل و برابری را در هر دو گوش یافته و نمی توانم بین کیفیت صدا در گوش بهترم و گوشی که Atlas را استفاده می کنم تمایز قائل شوم. تنها مشکلم این است که صدای Atlas گاه آنقدر طبیعی است که برای اطمینان از کار کردنش آنرا خاموش می کنم.

من در تمام محیط ها معمولاً از سمعک اطلسم استفاده می کنم . اخیراً در یک سوپرمارکت درست پشت سر من یک ورقه چوبی بزرگ بر روی زمین افتاد. انتظار داشتم که مانند سمعک قبلی، این صدا برایم خیلی بلند و آزار دهنده باشد ولی خوشبختانه، این صدا را همانند گوش بدون سمعکم به اندازه طبیعی شنیدم.

همسرم از اینکه دیگر مجبور نیست برای صدا کردن من فریاد بکشد، بسیار خوشحال است و بیان می کند که با سمعک آرامتر صحبت  می کنم . همچنین نیازی به بلند کردن صدای رادیو ندارم. در حال حاضر احساس شنیدن و شنوایی ام برایم بسیار دلپذیرتر شده است.

در اینجا می خواهم بگویم که من از انتخابم بسیار راضی هستم و از شما تشکر می کنم.


عضویت در خبرنامه

نام:

ایمیل: